تبلیغات
وبلاگ مشاوره حقوقی نوشتن لایحه شکایت دادخواست و عریضه - رسیدگی به جرائم اس ام اس در حوزه اختیارات پلیس نیست
مدیركل مبارزه با جرایم خاص رایانه ای پلیس آگاهی، با اشاره به اینكه اس ام اس (پیام كوتاه) در شكل گیری جرایمی همچون توهین، هتك حیثیت افراد، انتشار اكاذیب و مزاحمت عامل اصلی است، گفت: از آنجا كه این جرائم در حوزهWWW.HOQOOQ.BLOGFA.COM جرم غیرمشهود است،رسیدگی به آن در حوزه اختیارات پلیس نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مهرداد امیدی افزود: پدیده اس ام اس ( پیام كوتاه) در ایران از زمان راه اندازی تا كنون رو به گسترش بوده و علاقمندان فراوانی پیدا كرده است كه در آینده نیز با افزوده شدن ام ام اس ( ارسال پیام صوتی و تصویری ) به جذابیت آن اضافه خواهد شد.

وی اظهار داشت : طبق آمار ارایه شده، حدود ۱۰ میلیون پیام در روز از طریق اس ام اس ارسال می شود كه این استقبال به ویژگی های این پدیده برمی گردد.

مدیركل مبارزه با جرایم خاص رایانه ای و كلاهبرداری پلیس آگاهی كشور، ویژگی های اس ام اس( پیام كوتاه) صرفه اقتصادی ، سرعت بالا، دسترسی آسان، خصوصی و جدید بودن آن برشمرد و تصریح كرد: این ویژگی ها اس ام اس را به یك رسانه محبوب تبدیل كرده است.

سرهنگ امیدی تصریح كرد: كاركرد پیام رسانی، تبلیغاتی و رسانه ای از جمله كاركردهای عمومی آن است و كاركرد سرگرم كنندگی و تفننی آن (كه شاید ویژه جامعه ایرانی باشد) از جمله كاركردهای ویژه این پدیده محسوب می شود

مدیركل مبارزه با جرایم خاص رایانه ای و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، یادآور شد : اس ام اس امروزه به عنوان یك وسیله انتقال پیام در جرایمی همچون توهین، هتك حیثیت افراد، انتشار اكاذیب، مزاحمت به عنوان عامل اصلی تلقی می شود.

یك متخصص جرم شناسی نیز به خبرنگار مهر گفت : ارتكاب هر عمل مجرمانه از سوی مراجع قضایی و انتظامی قابل تعقیب است و در مواردی همچون تلفن همراه كه خود مخابرات برای پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی ضمانت های اجرایی را گذاشته ، بررسی اداری آن با این وزارتخانه است .

دكتر علی نجفی توانا تصریح كرد : پس از پیگیری اداری این جرم به وسیله مخابرات ، ادامه روال و بررسی رفتار مجرمانه بر عهده دستگاه قضایی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، مدیر كل مبارزه با سرقت آگاهی كشور نیز گفت: در صورت بروز جرایمی از طریق اس ام اس ( پیام كوتاه ) مردم می توانند با مراجعه به بازرسی مخابرات منطقه، طرح شكایت كنند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

سرهنگ محمد رضا مقیمی افزود: مردم می توانند با مراجعه به دادسرای محل، شكوایه ای تنظیم و ارایه دهند تا قاضی پس از رسیدگی در صورت صلاحدید، دستور جلب دهد، دراین زمان، پلیس وارد عمل شده و براساس دستور قضایی نسبت به دستگیری متهم اقدام خواهد كرد